Obývací pokoje

Obývací pokoj je centrem dění každého bytu nebo domu. Slouží k odpočinku i aktivnímu trávení času během dne, schází se v něm celá rodina nebo se přijímají přátelé. Poradíme vám, na co si při plánování obývacího pokoje dát pozor tak, aby plně vyhovoval požadavkům na moderní bydlení.Prohlédněte si naši fotogalerii, nechte se inspirovat.

Udělejte si představu o cenách.


Chci nezávaznou nabídku

na nábytek do obývacího pokojeTipy vášnivého čtenáře na vybavení obývacího pokoje


  • Není potřeba mít obývací pokoj zastavěný knihovnou od stropu až po podlahu, ale vaše oblíbené kousky by v obýváku měly mít své místo.
  • Pohodlně se usaďte. Máte-li obývák dostatečně veliký, vyčleňte si doslova svůj čtecí koutek, jakousi chill-out zónu, kde nebude chybět pohodlné křeslo.
  • Pokud jste stále obklopeni rodinou či přáteli, chce to pohodlné sedačky a subtilní konferenční stolek/ stolky, aby se daly snadno přesouvat a mohli jste pracovat s prostorem.
  • Nebojte se barev, vždyť obývací prostor je spolu s kuchyní „nejaktivnějším“ koutem domova. Jednoznačný trend ale dává přednost barevným doplňkům a dekoracím před křiklavou sedačkou nebo super-barevným nábytkem.


Obývací pokoj od A do Z

Vzdušnost, světlo a volný prostor

Nezastavujte obývací pokoj masivním nábytkem. Moderní bydlení klade důraz na vzdušnost.

Nezastavujte obývací pokoj masivním nábytkem. Moderní bydlení klade důraz na vzdušnost, světlo a volný prostor pro setkání třeba i větší společnosti nebo pro hry vašich dětí. Mohutné nábytkové stěny nahrazují jednoduché nižší skříňky a poličky.

TV stěna

Dominantou pokoje by měla být sedací souprava a přilehlá TV stěna.

Dominantou pokoje by měla být sedací souprava a přilehlá TV stěna. Zkuste televizi umístit tak, aby na ni nesvítilo slunce, ani se v ní neodráželo světlo z oken. I v případě, že jste skutečně zastánci minimalistického pojetí, nezapomeňte stolek pod televizi vybavit úložným prostorem pro DVD nebo CD – máte-li v obýváku nějaký sound systém.

Sedačka

Sedačku pak situujte proti televizi, nebo alespoň její hlavní část

POZOR! Při plánování zejména TV nábytku pamatujte na přístup k elektrice.
Sedačku pak situujte proti televizi, nebo alespoň její hlavní část. Je-li součástí obytného prostoru také kuchyně a jídelní kout, což se stává téměř pravidlem v nových domácnostech, dbejte na to, aby sedačka nebyla zcela otočena zády ke kuchyni. Uzavřeli byste tak „komunikační prostor“ mezi jednotlivými částmi obytné plochy.

Knihovna ano/ne?

V poslední době se i knihovny vytrácí z obývacích pokojů, ale dle našeho názoru knížky a tedy i knihovna obývák zútulní a zabydlí.

V poslední době se i knihovny vytrácí z obývacích pokojů, ale dle našeho názoru knížky a tedy i knihovna obývák zútulní a zabydlí.

Materiál

Při volbě materiálu zvláště vycházejte z dekoru podlahové krytiny, oken nebo dveří.

Při volbě materiálu zvláště vycházejte z dekoru podlahové krytiny, oken nebo dveří. Nedoporučujeme kombinovat více jak 2 druhy dřevodekoru. Velmi výhodný je nábytek bílý, pak barevným tónováním stěn, textiliemi a světly můžete během chvíle zcela změnit ráz pokoje. Oblíbený materiál v obývácích je také sklo nebo plexisklo či luxusní lakované solitérní kousky. Chcete-li ale skutečně barevně sladěné a harmonicky působící prostředí, poraďte se s architektem.

Světlo

Nezapomeňte na světlo. Osvětlení v obývacím pokoji bývá centrální.

Nezapomeňte na světlo. Osvětlení v obývacím pokoji bývá centrální – tedy nad konferenčním stolkem, je-li součástí jídelna pak samozřejmě nad jídelním stolem. Náladu pak dotvoříte lampičkami, světelnými poličkami a dalším bodovým osvětlením.

Ceny nábytku do obývacích pokojů

Každý náš výrobek je originál, vše vyrábíme na míru. Chcete-li si udělat alespoň orientační představu o cenách, níže najdete několik našich realizací s popisem, náčrtem a cenou.
Máte-li zájem o obývací pokoj od nás, neváhejte nás kontaktovat.Chci nezávaznou nabídku


a vypracujte mi nezávaznou nabídku

Ohlasy klientů

„S firmou Vestavstyl jsem více než spokojený, spolupráce byla vždy skvělá. Mám od vás kompletní vybavení celého bytu. Nebylo toho málo a budu objednávat u vás další nábytek i v budoucnu. Vestavstyl jsem už také dokonce několikrát doporučil.“
Petr Marták