Dětské a studentské pokoje

Zařídit správně dětský pokoj není nikterak jednoduché. Vždyť potřeby vašeho potomka se mění doslova z měsíce na měsíc. Jak tedy vytvořit ideální prostor k hraní, zábavě, odpočinku i práci s ohledem na měnící se potřeby vašich dětí?Prohlédněte si naši fotogalerii, nechte se inspirovat a třeba rovnou objevte ideální pokojíček pro vaše děti.

Udělejte si představu o cenách.


Chci nezávaznou nabídku

na pokoj pro své dítkoTipy interiérové architektky (a matky) na funkční pokoj


  • Dítě potřebuje prostor. Pokud nemáte dost půdorysné plochy na hraní, pořiďte si peřiňák, aby si vaše dítko mohlo hrát na posteli.
  • Uvažujte nadčasově, rostoucí nábytek zajistí, aby dětský pokoj rostl spolu s dítětem.
  • Kvalitní matrace a pracovní židle jsou nezbytností.
  • Krabičky a boxy v otevřených poličkách jsou možná funkčnější než mraky šuplíků.
  • Naslouchejte svému dítěti, na pravidla růžových pokojů pro holčičky a modrých pro chlapečky zapomeňte, zkuste barvy do pokoje vybírat s dětmi.
  • Někdy málo bývá víc, barvy ano, ale v lehčích pastelových odstínech, nezapomeňte, že dítě má stejný prostor na hru, práci i odpočinek, s rudou stěnou za zády nejspíš nebude moci usnout.


Dětský / studentský pokoj od A do Z

Věk dítěte versus prostor

Jinak bude vypadat pokoj pro miminko, jinak pro předškoláka, školáka či teenagera.

Jinak bude vypadat pokoj pro miminko, jinak pro předškoláka, školáka či teenagera. To ale neznamená, že musíte pokoj pomalu co dva roky přebudovávat. Miminkovskou postýlku časem nahradí normální postel, ale skříňky či poličky mohou napřed sloužit k uložení hraček a postupně pak k uložení knih a materiálů ke studiu, skříně na oblečení budete potřebovat pořád, jen zprvu mohou být mimo pokoj.

Zóny

Pracujte s prostorem. I v malém pokoji potřebujete vytvořit zónu odpočinkovou, hrací a pracovní.

Pracujte s prostorem. I v malém pokoji potřebujete vytvořit zónu odpočinkovou, hrací a pracovní.
Nábytek plánujte s rozvahou tak, aby vám v pokoji zůstalo co nejvíce volné půdorysné plochy. Raději obětujte jednu stěnu pro vestavěnou skříň a policový systém, využijte dispoziční nedostatky a zákoutí pro vestavěný nábytek, než abyste na všechny volné stěny umístili solitérní kusy.

Postel

Postel je základ.

Postel je základ. Dětskou postýlku nahraďte rovnou postelí normální dospělé velikosti, pamatujte však na bezpečí – žádné ostré rohy, zábrany proti spadnutí z postele, apod. Využijte plochy postele k vytvoření úložných prostor, může být zvýšená se šuplíky pod ní, nebo s hlubším čelem, které poslouží jako peřiňák. Obrovskou úsporu místa vám samozřejmě vytvoří palanda. Dejte pozor na výběr kvalitní matrace. Zdravý spánek je nejdůležitějším předpokladem správného vývoje vašich dětí.

Stolek a židle, pracovní stůl

V dětském pokoji nesmí chybět stolek a židlička, které časem nahradí pracovní stůl.

V dětském pokoji nesmí chybět stolek a židlička, které časem nahradí pracovní stůl. S jeho umístěním počítejte už při zařizování pokojíčku pro miminko. Velmi často se umísťuje pod okno s průchodem mezi topením a stolem, pokud vám to prostor umožní. Důležitý je přístup světla. Máte-li doma praváka, potřebuje světlo z levé strany a naopak.

Barvy

Nebojte se barev v dětském pokoji.

Nebojte se barev v dětském pokoji. Barevné ladění volte dle preferencí dítka, ale zkuste také přihlédnout k jeho povaze. Je vaše ratolest hyperaktivní? Zklidnit ji mohou odstíny zelené či blankytně modré, nebo ledově růžová v případě holčičího obyvatele dětského světa. Naopak línější děti mohou povzbudit barvy ohně - žlutá, červená či oranžová, aktivní barvy ale nikdy nevolte do „odpočinkového kouta“.

Materiál

Vaší nejčastější volbou pro materiál do dětského pokoje je lamino, a to jak pro korpusy, tak pro pohledové části nábytku.

Vaší nejčastější volbou pro materiál do dětského pokoje je lamino, a to jak pro korpusy, tak pro pohledové části nábytku. Existuje totiž v mnoha barevných odstínech nebo v designu dřeva, snadno se udržuje, není drahé, takže výměna dvířek v případě poničení vás moc nestojí. Oblíbený je nábytek lakovaný – můžete jej mít v jakémkoliv odstínu RAL, je opravitelný, vypadá velmi luxusně, i když je dražší. Klasickým materiálem pro dětské pokoje je samozřejmě také masivní dřevo.

Ceny nábytku do dětských a studentských pokojů

Každý náš výrobek je originál, dětské pokoje vyrábíme na míru. Chcete-li si udělat alespoň orientační představu o cenách, níže najdete několik našich realizací s popisem, náčrtem a cenou.
Máte-li zájem o dětský pokoj od nás, neváhejte nás kontaktovat.Chci nezávaznou nabídku


a vypracujte mi nezávaznou nabídku

Ohlasy klientů

„Ve Vestavstylu pro nás vyráběli kuchyň, obývák, dětský pokoj a koupelnový nábytek. Spolupráce byla od začátku do konce jedním slovem NEUVĚŘITELNÁ. Jsme nad očekávání spokojeni, Vestavstyl bychom přáli všem, kdo si zařizují nové bydlení. “
Iveta Chabrová